Halk Oyunları Yöreleri

Halk Oyunları Yöreleri

Halk Oyunları Yöreleri Oyunlar Ve Gösterisi İnsanlar var oldukları günden beri duygularını, sevinçlerini veya üzüntülerini bazı hareketler ile belirtmişler. Bu hareketler yüzyılların birikimi olarak gelişmiş ve kültürel bir üretim haline dönüşmüştür.  Biz bu hareketlere halk oyunları diyoruz.

Halk Oyunları Grubu Gösterisi Türk milleti olarak bizim de en önemli kültür değerlerimizdendir. Yüzyıllardan beri halkımızın etrafında kenetlendiği geleneksel oyunlarımızdır.

Her yörenin yaşam tarzını, geleneklerini, yöreye ait önemli yaşanmışlıklarını yani kısacası bir bölgenin hafızasını içinde barındırır. Müziği yöresine göre olduğu gibi kıyafetleri de bağlı olduğu yörenin tarihi vitrinidir. Her oyunun bir hikâyesi ve felsefesi vardır ve bunu bir sonraki kuşağa aktarmak hepimizin sorumluluğudur.

Halk Oyunları Grubu Yöreler Ve Oyunlar

İçerisinde halk oyunları olan düğünlerin, şenliklerin, törenlerin bambaşka bir tadı vardır. Ortamın havası değişir. Bu yüzden kişiler veya kurumlar organizasyon planlarken Halk Oyunları Grubu Gösterisi de olsun isterler.

Doğu Anadolu’nun barı ve halayı, Doğu Karadeniz’in horonu Orta Anadolu’nun kaşık oyunu ve Ege’nin zeybeği erkekliğe adım atışımızın, dünya evine girişimizin, asker uğurlamamızın ve her türlü tören ile şenliğimizin vazgeçilmezidir. Sadece bunlar mı? Ülkemizde tespit edilmiş dört binden fazla halk oyunu vardır ve dünyada bu bir eşi benzeri yoktur.

Halk Oyunları Yöreleri Hangileridir?

Halk Oyunları Grubu Gösterisi çok uzun soluklu ve sabırla gerçekleşen bir eğitim ve ekip uyumunun sonucunda gerçekleşir. Bu yüzden izlediğiniz her grupta aynı zevk ve şovu bulamazsınız. Davetlileriniz, misafirleriniz veya katılımcılarınıza görsel bir şölen sunmak istiyorsanız muhakkak tecrübeli bir ekip ile iletişim kurmalısınız. Büyük beğeni gören ve deneyimli personelden oluşan Halk Oyunları Grubu Gösterisi ekibimiz düğün, nişan, özel günler ve her türlü etkinlikte yer almaya devam etmektedir.

Sizlerin de gösteri taleplerinizde hizmetinizde olacaktır.  Anadolu’nun doğusundan batısına, yurdumuzun halk oyunlarını sizlerle buluşturuyoruz. Muhteşem bir program için İstanbul Halk Oyunları Ekibi firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. size ve misafirlerinize halk dansları topluluklarımızla en güzel gösterileri sunuyoruz.

Folklor Ekibi, Halk Oyunu Gösterileri Ve Yöreler Hakkında Detaylı Bilgi İçin arayın. 0532 692 98 48

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir